sobota, 25 października 2014

Środek na katar dla dziecka...

Sezon jesienno-zimowy chyba dla każdego kojarzy się z jakąś formą niedomagania - katarem , przeziębieniami, strzykaniem w kościach. Dorośli mają całą paletę środków, którymi mogą się poratować, ale co z dziećmi? Katar trwa u dziecka około 10 dni (i to niestety jest absolutnie normalne, bo dzieci mają "nadprodukcję" śluzu) - a środki, które mogą ułatwić im np. zasypianie - typu Nasivin dla dzieci - można stosować tylko przez parę dni.


Tutaj zastrzegę od razu, że to nie jest artykuł sponsorowany (a szkoda ;)) - bo dalej będę pisała o nowym środku w aerozolu, jaki został nam ostatnio przepisany. Środek jest na tyle nowy, że w okolicznych aptekach część farmaceutów nie kojarzyła tego leku, a każde opakowanie musimy zamawiać i czekać na dostawę z hurtowni. Pomijając dostępność, to cena też nie wywołuje okrzyków zachwytu - bo koszt 20 ml kropli to około 25 PLN. 

GRIP STOP aerozol - to nowość, odróżniająca się od innych katarowych aerozoli tym, że nie degeneruje śluzówki nosa. Lekarz podkreślał, że nie ma przeszkód aby ten środek stosować przez cały okres kataru - porównał to do miksu wody morskiej, która ma nawilżać i przeczyszczać nosek z środkiem, który łagodnie udrażnia kanały nosowe. Na chwilę obecną (stosujemy już drugie opakowanie) to co mogę powiedzieć to to, że rzeczywiście rozrzedza wydzielinę i ułatwia wykichanie tego całego katarowego towaru. Jeżeli chodzi o udrażnianie - mam wrażenie, że inne środki działają szybciej, ale ten też jest skuteczny. Po aplikacji W. chwilę jeszcze ciągnie nosem, słychać jak walczy z glutami, aż w końcu osiąga stan katarowego zen (wypracowany z trudem kanalik dla powietrza, który przynosi w końcu ulgę i możliwość oddechu przy zamkniętej buzi...). Dla mnie najważniejsze jest to, że można go stosować u maluszków, że nie stwierdzono działań niepożądanych i to, że mogę go stosować tak długo, jak długo moje dziecko ma problem z oddychaniem (a w żłobku niestety cały czas łapie jakieś wirusy :( ). 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz